قوانین و شرایط استفاده

لطفا قبل از انجام هر گونه فعالیت (ثبت کتاب، سند یا پیش خرید کتاب، سند)، شرایط استفاده و قوانین را با دقت و به طور کامل بخوانید. هرگونه استفاده از خدمات وب سایت همبودگاه به معنی موافقت با تمامی این قوانین است.

مقدمه و توضیحات کلی

همبودگاه وبسایتی است که در بستر خود امکان همکاری مترجمان، ناشران و سازمان ها را جهت همکاری در امر تولید دانش فراهم می کند. همبودگاه بدنبال ارتقا دانش سازمان ها و شرکت ها از طریق همکاری بین بازیگران مختلف است. از طرفی همبودگاه به ارتقا فرهنگ کار تیمی و مشارکت بین دینفعان مختلف کمک می کند. بنابراین همبودگاه وبسایت ترجمه نیست، و هیچگاه وارد فعالیت ترجمه بصورت مستقیم نخواهد شد، همچنین همبودگاه ناشر نیست و هیچگاه بدنبال ایجاد مجموعه انتشاراتی نخواهد بود.
وبسایت همبودگاه دو نوع مخاطب دارد. مخاطب اول مترجمانی هستند که بدنبال پیش فروش کتاب یا مستنداتی هستند که از نظر آنها می تواند راه گشای مشکلی باشد و میزان دانش مخاطبان را در حوزه ای افزایش دهد و از طرف دیگر سازمان ها یا افراد حقیقی هستند که فکر می کنند کتاب یا مستندات ارائه شده توسط مترجمان برای آنها مفید فایده است و حاضر به پیش خرید آنها قبل از چاپ نهایی هستند.
فرایند معرفی کتاب یا سایر مستندات توسط مترجمان به شکل زیر است:
۱٫ مترجم در وب سایت عضو شده و کتاب موردنظر خود برای ترجمه را معرفی می‌کند. کتاب شامل بخش‌های مختلف از جمله تعداد صفحات، قیمت روی جلد، موضوع، عکس روی جلد، نمونه ترجمه، معرفی کلی، زمان ارائه ترجمه نهایی، و سایر اطلاعات تکمیلی است.
۲٫ کارشناسان متخصص همبودگاه مستندات ارسالی را بررسی می‌کنند و با توجه به مستندات ارائه شده، آن‌ها را رد و یا تائید می‌کنند.
۳٫ بعد از قرار گرفتن کتاب یا سند بر روی سایت، کاربران سایت (به خصوص سازمان ها و موسسات) می‌توانند آن را بررسی کنند و با توجه به توضیحات ارائه شده، کتاب یا سند مورد نظر را قبا از چاپ پیش خرید کنند و از مزایای پیش خرید بهره مند گردند.
۴٫ بعد از اتمام نسخه های تعیین شده برای پیش فروش، تسویه حساب با مترجم و یا مترجمان، با توجه به بند «قوانین مالی» انجام خواهد گرفت. در این بند، شرایط موفقیت یا عدم موفقیت پیش فروش کتاب، سند و میزان پرداختی به مترجمان یا باز پس دادن هزینه پیش خرید کنندگان، ذکر شده است.
۵٫ بعد از اتمام فرآیند پیش فروش و عملیاتی شدن موفق چاپ کتاب، همبودگاه، خدمات و محصولاتی را که متعهد شده است به پیش خرید کنندگان تحویل خواهد داد. لازم به ذکر است که تمام تلاش تیم همبودگاه بر به حداقل رساندن مشکلات موجود در فرایند کار و حصول اطمینان از انجام کامل تعهدات مترجمان است. اما این موضوع هیچ‌گونه مسئولیتی را متوجه سیستم نکرده و تمام مسئولیت‌ها بر عهده مترجم خواهد بود.
قوانین و مقررات عضویت و فعالیت در سایت
عضویت در این وب سایت کاملا رایگان است.
مترجمان و همچنین پیش خرید کنندگان باید به سن قانونی رسیده باشند.
اطلاعات تمام مترجمان بررسی شده و در صورت مشاهده مغایرت در اطلاعات فرد، اکانت به صورت یک طرفه مسدود می‌شود و تمام پیش فروش های ایشان در وب سایت، تا زمانی که قانون در این زمینه تصمیم بگیرد مسدود خواهد شد. لازم به ذکر است که بررسی اطلاعات مترجمان و پیش خرید کنندگان و انتشار یک کتاب یا سند در سایت به معنای تائید ۱۰۰% مترجم یا پیش خرید کننده نبوده و تیم همبودگاه در این زمینه هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نخواهد گرفت.
مسئولیت تمامی تعهدات مترجمان بر عهده شخص آنها است اگرچه در صورت بروز هر گونه مشکل و یا اختلافی، تیم همبودگاه موظف است ابتدا با مذاکره بین طرفین اختلاف، مشکل پیش آمده را رفع کند و در صورتی که اختلاف ایجاد شده از این روش حل نشد در مرحله بعدی طرفین می توانند از طریق محاکم قضایی اقدام کنند و تیم همبودگاه کمال همکاری با طرفین در ارائه مدارک موجود به محاکم قضایی را خواهد داشت.
اعضای سایت می‌توانند بدون هیچگونه محدودیتی، هر تعداد کتاب یا سند که تمایل داشته باشند معرفی کنند.

قوانین مربوط به مترجمان

پروژه‌هایی با موضوعات زیر به هیچ عنوان تأیید نخواهند شد:
کتاب ها یا مستنداتی که بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی هستند.
کتاب ها یا مستنداتی که به نحوی در راستای تبلیغ و اشاعه نفرت، خشونت، تبعیض، فحشا، خودکشی، تخریب اموال عمومی و تفرقه باشد.
کتاب ها یا مستنداتی که به نحوی حقوق کپی رایت را زیر پا می‌گذارند.
بعد از تأیید کتاب، شما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما، کتاب یا مستندات خود را ویرایش کنید.
مترجمان می‌توانند پس از تعریف کتاب، سند خود، موارد زیر را با نظارت تیم همبودگاه، ویرایش کنند:
توصیف کتاب ها یا مستندات
ویدئو و یا تصاویر
اما پس از تعریف کتاب ها یا مستندات به عنوان پروژه پیش خرید نمی‌توانید تغییری در موارد زیر به وجود آورید:
موضوع پروژه
مبلغ هدف پروژه
زمان تعیین شده برای پروژه
پاداش‌ها
وب سایت همبودگاه متعهد می‌شود که تمام اطلاعات شخصی صاحب پروژه، از جمله شماره تماس و آدرس ایمیل را به امانت نگاه دارد و تنها در صورت صدور دستور قضایی از مراجع ذی صلاح، مبنی بر دریافت اطلاعات شما، این اطلاعات در اختیار این مراجع قرار خواهد گرفت.
مبالغ پیش فروش شده تنها در صورتی در اختیار مترجمان قرار خواهد گرفت که:
میزان مبلغ پیش خرید شده ۱۰۰% شده و یا از آن مقدار بگذرد.
میزان حمایت جذب شده تا لحظه اتمام زمان پروژه، حداقل از %۵۰ گذشته باشد اما به ۱۰۰% نرسیده باشد ولی فرد پیش خرید کنندگان ایده اعلام کنند که با تعداد نسخه های پیش فروش شده چاپ کتاب برای آنها انجام گیرد.
در صورتی که این شرایط وجود نداشته باشند، مبالغ پیش خرید شده بدون دخل و تصرفی به پیش خرید کنندگان بازگردانده خواهد شد.
وظیفه تبلیغات و به اشتراک گذاشتن کتاب یا اسناد بر عهده همبودگاه است و وب سایت همبودگاه با توجه به امکانات موجود به این کار می پردازد.
تا زمانی که پروژه پیش فروش فعال است، پیش خرید کنندگان برای برقراری ارتباط با مترجمان می‌توانند از کامنت‌هایی که در زیر معرفی کتاب نوشته می‌شوند استفاده نمایند.
اگر چنانچه یک پروژه باعث ایجاد خسارت جانی یا مالی به سایر اعضای سایت و یا افراد ثالث شود، همبودگاه هیچ گونه مسئولیتی را قبول نکرده و صاحب یا صاحبان پروژه، خود مسئول جبران خسارت‌های ایجاد شده هستند.
اگر چنانچه مبلغ پیش فروش شده مورد نظر جمع آوری شده باشد، زمان پروژه به اتمام رسیده باشد اما مترجم به تعهدات خود عمل نکرده باشد، مسئولیت جلب رضایت پیش خرید کنندگان ابتدا با مترجم است و در مرحله بعدی وبسایت همبودگاه تمام تلاش خود برای رفع مشکل را خواهد کرد.
مترجمانی که از طریق وبسایت همبودگاه کتاب یا سندی را معرفی می کنند، خود مسئول حق کپی رایت و حقوق مربوط به حریم خصوصی آن بوده و همبودگاه هیچ گونه مسئولیتی را در این زمینه بر عهده نمی گیرد. در قسمت بند مالی هزینه های مالی مربوط به دریافت کپی رایت توضیح داده شده است.
حق کپی رایت محتوای ارائه شده در خصوص معرفی کتاب یا سند برای مترجمان محفوظ است و تنها با معرفی منبع محتوا سایر اشخاص می توانند از آن استفاده کنند.
پس از واریز مبلغ جمع آوری شده به حساب مترجم، در صورتی که وی به تعهدات خود عمل نکند مبالغ واریزی بدون کم و کاست می بایست به حساب اعلام شده از طرف همبودگاه عودت داده شود.
مسئولیت کیفیت ترجمه به عهده فردی است که کتاب و یا هر سند دیگری را در سایت بارگذاری کرده است، در صورتی که کیفیت ترجمه مناسب نباشد مترجم موظف است اصلاحات مورد نظر را انجام دهد. تایید نهایی کیفیت ترجمه با همکاری همبودگاه و ناشر انجام می گیرد.

 

قوانین مربوط به پیش خرید کنندگان

کتاب ها و اسناد معرفی شده در وبسایت همبودگاه توسط مترجمان و با نظارت همبوگاه انجام شده است و هنوز کار ترجمه آنها نهایی نشده و کتاب ها به چاپ نرسیده اند. پیش خرید کنندگان با توجه به اعتمادی که مترجم مربوطه و همچنین تیم وبسایت همبودگاه دارند کتاب ها یا اسناد را پیش خرید می کنند.
پیش خرید کنندگان می‌توانند پیش از پیش خرید، تا حد مورد نیاز درباره کتاب یا سند و همچنین سوابق کاری و میزان کیفیت مترجم از وبسایت همبودگاه اطلاعات دریافت کنند.
پیش خرید یک کتاب به معنی داشتن سهم و یا بهره مندی از سود حاصل از آن نیست.
همبودگاه موظف است به تعهدات اعلام شده مبنی بر قرار دادن لوگوی درخواستی پیش خرید کننده که نشان دهنده هویت عمومی پیش خرید کننده است بروی کتاب یا سند اقدام نماید.
همبودگاه موظف است نسخه های پیش خرید شده را پس از اتمام زمان پروژه ترجمه و چاپ نهایی آن به پیش خرید کنندگان تحویل دهد.
تشخیص صلاحیت مترجمان بر عهده شخص پیش خرید کننده می‌باشد. لازم به ذکر است که تیم همبودگاه تمام تلاش خود را برای تعیین هویت و اطمینان از اجرایی شدن پروژه‌ ترجمه و چاپ کتاب انجام می‌دهد.
وب سایت همبودگاه متعهد می‌شود که تمام اطلاعات شخصی پیش خرید کنندگان، از جمله شماره تماس و آدرس ایمیل را به امانت نگاه دارد. تنها در صورت صدور دستور قضایی از مراجع ذی صلاح، مبنی بر دریافت اطلاعات شما، این اطلاعات در اختیار مراجع قرار خواهد گرفت.
این اطلاعات توسط همبودگاه و به منظور ایجاد راه ارتباطی برای تشکر از پیش خرید کننده و ارسال نسخه های پیش خرید شده برای پیش خرید کننده، مورد استفاده قرار می گیرد.
پس از واریز مبلغ جمع آوری شده به حساب مترجم، همبودگاه مسئولیت به سراجام رسیدن مطلوب پروژه را بر عهده خواهد داشت.
همبودگاه در قبال کیفیت ترجمه، چاپ و صحت محتوا مسئولیت دارد و باید به تعهدات خود بصورت کامل عمل کند.
تمام فعالیت‌های وب سایت همبودگاه بر مبنای قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا هر گونه فعالیتی که با این قوانین مغایرت داشته باشد، کشف و کل مبلغ جمع شده مسدود می‌شود و بعد از کسر ۲٫۵% کارمزد، به حساب پیش خرید کنندگان بازگشت داده خواهد شد.

 

قوانین مالی

روش تسهیم مبالغ پیش فروش شده در وبسایت همبودگاه به این طریق است:
سهم همبودگاه: دریافت ۲۰% از کل مبالغ پیش فروش شده پس از اتمام هدف تعیین شده برای فروش تعداد نسخه های معین.
سهم مترجم: دریافت ۲۰% از کل مبالغ پیش فروش شده پس از اتمام هدف تعیین شده برای فروش تعداد نسخه های معین.
سهم ناشر: با توجه به هزینه های تمام شده بصورت توافقی کتاب تعیین می گردد.

قوانین مربوط به شرایط استفاده

ممکن است این قوانین تغییر کنند، لذا قبل از هر فعالیتی این قوانین را دوباره مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است که در صورت تغییر قوانین، به تمام کاربران سایت اطلاع رسانی خواهیم کرد.
انجام هر گونه فعالیت در وب سایت همبودگاه به معنی مطالعه تمام قوانین، تصدیق و قبول تمام موارد آن بوده و به حکم موافقت با تمام قوانین موجود در این بخش است.