چرا جامعه کتاب؟

کتاب خواندن برای ما تبدیل به یک فعالیت فردی و تنهایی در گوشه‌ای از اتاق‌هایمان شده است. کتاب‌ها با تیراژ هزاران نسخه در سال چاپ می‌شوند اما ما هرگز امکان صحبت با هیچ‌یک از دیگر خوانندگان را نداریم تا این لذت را با آنها به اشتراک بگذاریم و یا نقاط پر ابهام کتاب را با آن‌ها برطرف کنیم. جامعه کتاب همبودگاه با گردهم‌آوری علاقه مندان به کتاب از سراسر جهان امکان تعامل آنلاین و حضوری این افراد با یکدیگر را تسهیل کرده و امیدوار است تا با همراهی شما بتواند امکان ایجاد یک تجربه به یاد ماندگار از مطالعه یک کتاب را رقم زند.
Image
Image

در سری اول جلسات کتابخوانی جامعه کتاب همبودگاه کتابی از یرژی کاشینسکی را می‌خوانیم به نام "بودن"

مترجم این کتاب خانم "مهسا ملک مرزبان" نیز در مسیر مطالعه با ما همراه خواهند بود

ما کار مطالعه کتاب را از روز 7 بهمن ماه 1398 شروع می‌کنیم و هر هفته در صفحه اینستاگرام همبودگاه بخش‌های مشخص شده را با هم مرور می کنیم. پس از 4 هفته اوائل اسفند ماه دور هم جمع میشیم و با حضور مترجم بحث‌های عمیق‌تر انجام میدیم.

 توسط هشتگ زیر می‌توانید با بقیه همراهان در تماس باشید:

#همکتاب

نظرات و ایده‌هایی که راجع به این کتاب دارید را حین مطالعه کتاب با این هشتگ به اشتراک بگذارید تا همدیگر را راحت‌تر پیدا کنیم

انواع جلسات جامعه کتاب

جلسات خلاصه کتاب

ماهیانه

تهیه خلاصه کتاب‌های مختلف به صورت گروهی و با کمک منابع خارجی نظیر Blinkist ( هر کدام یک بخش از متن ترجمه می کنیم تا خلاصه تکمیل شود)

جلسات بحث و گفتگو

ماهیانه

در جلسات بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات خاصی از کتاب‌های منتخب همبودگاه با یکدیگر صحبت می کنیم و در پایان بولتن نظرات همه افراد منتشر می شود

جلسات کتابخوانی

ماهیانه

جلسات مطالعه کتاب‌ها با موضوعات منتخب به صورت گروهی - بخش به بخش و با تقسیم کار

با عضویت در جامعه کتاب همبودگاه می‌توانید با شبکه بزرگی از علاقه‌مندان به کتاب همراه شوید

همین حالا عضو شوید