Latest Blog

hamboodgah Book Club

سرمایه‌گذاری بر روی منابع مالی یا منابع انسانی؟

در اقتصاد و دانش، شیوه ماندگاری و رشد شرکت‌ها به طور قابل توجهی تغییر کرده است.

رن ژنگ فی در هواوی تا کی می‌تواند ارزشمند باقی بماند می‌گوید:

نقشی که دانش از جمله حقوق مالکیت معنوی و تخصص فنی در ارزش آفرینی ایفا می‌کند از نقش سرمایه پررنگ‌تر بوده و جزء مهمی در ارزش آفرینی محسوب می‌شود. امروزه، سرمایه، برای نگهداری و افزودن ارزش باید به دانش تکیه کند.

company source

در برخی صنایع پیشرفته، ذهن انسان که اصطلاحاً به آن سرمایه دانش گفته می‌شود نقش مهم‌تری را نسبت به سرمایه پولی ایفاء می‌کند، به همین دلیل است که باید روی کار و دانش تأکید کنیم. مدیران هواوی معتقدند که افزایش سرمایه انسانی را نسبت به افزایش سرمایه مالی را باید در اولویت قرار دهند و این جزیی از فلسفه و شیوه‌های رشد این شرکت است!

 

شما شزکت و کسب و کار خود را بر چه اساسی هدایت می‌کنید؟ شما در مواجه با بحران های اقتصادی و از دست دادن دارایی‌های مالی چگونه شاکله و شیرازه‌ی منابع انسانی مجموعه‌ی خودتان را حفظ می‌کنید؟!

بهترین سرمایه‌گذاری، هزینه کردن منابع برروی جذب منابع انسانی همسو با ما و تربیت این افراد و هزینه کرد بیشتر برای اموزش‌های تخصصی کارمندان است.

 

نمونه‌های موفقی از این سرمایه گذاری در شرکت های معتبر دنیا وجود دارد که توانسته اند با پیاده سازی این روش لیدر بازار و تعیین کننده‌ی اصلی اتفاقات بازار تبدیل شوند و رقبای خود را از میدان به در کنند؟؟

 

چه کسی فکر میکرد که روزی نوکیا سلطان بلامنازع دنیای گوشی های همراه ورشکست شود و سال ها اثری از نوکیا نباشد؟

چه کسی پیش بینی میکرد که اریکسون غول مخابراتی دو دهه گذشته توسط یک شرکت چینی شکست داده شود و به طور کل فعالیت خود را جمع کند؟

چه افرادی پیش بینی میکردند که زیمنس از پیشروترین شرکت های حوزه مخابرات امروزه نام و اثری از آن باقی نماند؟

 

چگونه شرکت های دیگر توانستند در طی دو دهه تغییرات عظیمی در بازار بدهند و این غول ها را شکست بدهند؟

 

طی بررسی هایی در دو دهه ی گذشته مشخص شد که شرکت های دیگر با سرمایه گذاری بر روی منابع انسانی خود و ایجاد و تقویت حس همدلی و وحدت در کارکنان خود و ایجاد یک حس تعهد به وطن و اهداف شرکت توانستند بر این شرکت ها غلبه کنند.

 

کتاب تعهد: فلسفه‌ی مدیریت منابع انسانی هوآوی در هشت فصل چگونگی رموز و ایجاد یک امپراطوری متعهد را شرح داده است؛ این امپراطوری با شکست اریکسون و لیدر ۵G شدن در دنیا توانست برتری شیوه‌ی مدیریتی منابع انسانی خود را ثابت کند.

نظر دهید