Latest Blog

چگونه سازمانی با ژنتیک هوآوی بسازیم

هوآوی حدوداً سه دهه بعد از آغاز به کار خود، به عنوان یکی از عاملان پیشرو در صنعت ارتباطات جهانی ظاهر شد!

مردم اغلب می‌پرسند هوآوی چگونه توانسته در رقابت تکنولوژی پیشرفته جهانی به آنچه که امروز هست برسد؟

کتاب تعهد فلسفه‌ی مدیریت منابع انسانی هوآوی به این پرسش پاسخ می‌دهد؛ رشد هوآوی را می‌توان به شایستگی‌های اصلی آن که برپایه ارزش‌های اصلی ساخته شده‌اند نسبت داد:

مشتری محوری، القای تعهد، پشتکار و رشد به وسیله بازخوردها.

ژنوم کتاب تعهد فلسفه‌ی مدیریت منابع انسانی هوآوی

وقتی ۱۸۸٫۰۰۰ کارمند دانشی گردهم جمع شدند، اهمیت مدیریت نیروی انسانی (HR) تا حد بسیار زیادی مشخص می‌شود، در واقع اهمیت آن از تکنولوژی و سرمایه بالاتر است.

در سال ۱۹۹۶، ما پیش‌نویس اساسنامه هوآوی را آغاز نمودیم؛ امروز، در این مسیر به اندازه‌ای پیشرفت کرده‌ایم که بتوانیم این کتاب را به نگارش درآوریم، ما افکار و عقاید ساخت هوآوی را در این کتاب ثبت کردیم تا به طور سیستماتیک سیاست‌ها و فلسفه مدیریت شرکت را جمع‌آوری کرده باشیم، با این کار می‌توان روش‌های گذشته را بررسی کرده و روش‌های جدیدی را به دست آورد.

همچنین امیدواریم اتکای خود به افراد را از دست داده و پیوستگی سیستم مدیریتی خود را افزایش دهیم و یک ساختار مشخص برای سیتماتیک شدن روش‌ها خلق کرده باشیم؛ هردو رویکرد به غنی‌سازی ابتکارات در آینده کمک می‌کند.

این کتاب از دو بخش تشکیل شده است: بخش اول در باب ارزش و بخش دوم در باب مدیران می‌باشد، بخش اول سه فصل دارد: اقدام همگانی برای ارزش‌ آفرینی، ارزیابی عینی ارزش و توزیع عادلانه ارزش، ارزیابی عینی ارزش مبنای توزیع عادلانه ارزش محسوب می‌شود، هدف هر دو آن‌ها تشویق کارکنان برای بیرون رفتن و ارزش آفرینی می‌باشد.

بخش دوم ساختاری دارد که سیستم‌ها و اولویت‌های هوآوی برای مدیریت مدیران را منعکس می‌کند؛ این بخش روی مأموریت‌ها و مسئولیت‌های مدیران و همچنین مقررات لازم برای رفتار مدیریتی آن‌ها متمرکز شده است؛ رشد مدیران قوی، منحصر به فردترین بخش سیستم مدیریت HR هوآوی به شمار می‌رود همچنین این حوزه، نقطه کانونی اصلی برای مدیران اجرایی هوآوی محسوب می‌شود.

 

می‌توانید کناب فوق را برای تربیت نیروی انسانی موثر در هر سازمانی بکار بگیرید یا با اجرایی سازی مطالب آن با سرعت بیشتری در سازمان به عنوانیک نیروی ارزشمند رشد کنید.

نظر دهید