Latest Blog

چالش های راه اندازی استارتاپ؛ کوه کندن یا آب خوردن؟

کارآفرین واقعی یا کارآفرین اینستاگرامی!

با توجه به جو ها  و موج های موجود در جامعه که تب کارآفرینی و لانچ و راه اندازی استارتاپ ها راه افتاده است و افراد بدون هیچ پیش زمینه‌ی ذهنی جذب این کلمات می‌شوند همبودگاه به عنوان تنها پلتفرم تامین مالی جمعی در حوزه‌ی کتاب با انتشار کتاب داستان های اسنارتاپی با ترجمه‌ی دکتر محمود احمدپور داریانی که عصاره‌ی تجربیات راه اندازی استارتاپ توسط کوفاندر سیتزین وستور، جردن راینور است.

داستان های استارتاپی

در این کتاب سعی شده است که دید روشنی برای افراد علاقه مند به ورود به این حوزه خلق کند و مطالب به سمتی برود که افراد با چالش های جدی و مشکلات پیش روی هر کوفاندر و استارتاپی روبرو شوند، در بخش یک این کتاب که راجع به راه اندازی استارتاپ صحبت میشود به موارد زیر بر میخوریم:

۱- مشکلات واقعی را حل کنید.

۲- شریک استارتاپ خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

۳- ایده ها ارزان هستند.

۴- با داستان ها شروع کنید.

۵- روی آنچه اهمیت دارد تمزکز کنید.

۶- با خودتان راحت باشید و از خودتان رضایت داشته باشید.

۷- منعطف باشید.

 

تفکر رایج کسب وکار ها این است که تا وقتی محصول استارپت سودآور باشد، مهم نیست چه تولید میکنی. اما من اعتقاد دارم در حال حاضر، ما شاهد جریان رو به رشدی از بنیانگذارانی هستیم که با ساختن استارتاپ هایی که هم سودآور هستند و هم یک مشکل واقعی و مهم را حل میکنند این تفکر را به چالش کشیده اند.

راه حل واقعی

هر شرکتی، مشکلی را حل می کند؛ این همان چیزی است که مشتریان بابتش هزینه پرداخت میکنند. آمازون مشکل سوار ماشین شدن و رانندگی برای خرید از فروشگاه را برطرف میکند، گوگل مشکل سازمان دهی اطلاعات جهان را حل میکند، استارتاپ شما و شما قصد دارید چه مشکلی را حل کنید؟

مشکلی واقعی را پیدا کنید که حلشان کنید، با حل این مشکل، حداکثر سودآوری و تأثیرگذاری را ایجاد خواهد کرد. اگر بر آنچه اهمیت دارد تمرکز، کنید، کسب وکاری عالی به وجود خواهید آورد؛ تغییر ایجاد خواهید کرد و در طول مسیر به افراد و فرصت های شگفت انگیزی مواجه خواهید شد و در نهایت بهترین نسخه از خودتان و استارتاپ خود را ساخته اید.

نظر دهید