Latest Blog

مسئولیت اجتماعی با هوآوی؛ چگونه نیروهایی متعهد برای جامعه تربیت کنیم!

هوآوی به عنوان یک شرکت به دنبال سود بوده و به مسئولیت‌های اجتماعی شرکتی خود عمل می‌کند؛ اگر شرکت فقط به دنبال سود و شهرت باشد، این یک فاجعه خواهد بود!

این قسمتی از متن کتاب جدید کمپین همبودگاه هست که درباره‌ی منابع انسانی هوآوی و شیوه‌های ساخت و تربیت افراد این امپراطوری می‌پردازد، رموزی از دل مدیریت این شرکت که به تنهایی به جنگ تجاری با آمریکا رفته است و دونالد ترامپ، بیزینس من و رییس جمهور آمریکا را وادار به واکنش های متعدد و وضع تعرفه های مالیاتی سنگینی علیه کالاهای چینی کرده است!

منابع انسانی

هوآوی از ابتدای دهه‌ی ۹۰میلادی به وسیله‌ی دکتر هوآنگ وی‌وی و با مدیریت رنگ ژن فی شروع به تغییرات کلی و استراتژیک در فرهنگ و مدیریت منابع انسانی خود کرده است؛ در طی سه دهه با تغییرات در شیوه‌ی جذب، انتصاب درست و مطابق روحیات افراد و تعیین یک مسیر شغلی مشخص و رشد و هدایت افراد در این مسیر، نتایج این تغییرات در گام اول منجر به شکست اریکسون در صنعت مخابرات شد و همچنین در ادامه با عرضه‌ی اولین گوشی سه دوربینه باعث تحول در دنیای اسمارت فون ها شد که دریچه ای جدید از رقابت در صنعت گوشی های همراه و متعلقاتش را شاهد باشیم و رقیب اصلی برای اپل و سامسونگ به حساب بیایید و همچنین در سال ۲۰۱۸ با در دست داشتن ۲۱ درصد از بازار فروش گوشی های همراه در جایگاه دوم پس از سامسونگ ایستاده و اپل را پشت سر گذاشته است.

در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ با لانچ تکنولوژی ۵G عملا به عنوان اواین شرکت دارای تجهیزات و دانش عملی! این تکولوژی به عنوان رهبر و لیدر ‌۵Gدر دنیا شناخته شده و در کشورهای گوناگونی اقدام به پیادهیازی این تکنولوژی کرده است.

حوزه‌ی فعالیت هوأآوی تنها مختص به گوشی های هوشمند نیست، بلکه ابزار و وسایل مرتبط به تکنولوژی وفناوری مانند گجت های هوشمند و پوشیدنی هم طراحی و به بازار عرضه کرده است و یکی از شرکت های پیشرو در زمینه‌ی مخابرات و ICT محسوب می‌شود.

منابع انسانی

کتاب پیشرو که در هشت فصل نگارش شده است و دارای دو بخش محتوایی اصلی است؛که به فلسفه‌ی ارزش های حاکی بر مدیریت منابع ا‌نسانی می‌پردازد و همچنین به قسمت اصلی و شالوده‌ی موفقیت این سازمان یعنی تربیت مدیران!

اگر شما به عنوان یک مدیر ارشد این متن را می‌خوانید باید به این مهم توجه داشته باشید که می‌توانید با نقشه‌ی راهی که در این کتاب بیان شده است نیرو های تحت هدایت خود را به سطح کارمندان دانشی هوآوی برسانید و تیمی بسازید که بتواند به هر هدفی که شما به عنوان مدیر تعیین ‌می‌کنید برسند!

پیش خرید و حمایت از کتاب با ضربه زدن بر روی لینک زیر:

تعهد: فلسفه مدیریت منابع انسانی هوآوی

نظر دهید