Latest Blog

جنگل بارانی نسخه‌ای برای خروج از بحران‌ها!

جنگل بارانی؛ زیست بوم نوآوری!

در سال‌های اخیر زیست ­بوم کارآفرینی کشور پیشرفت‌های زیادی به خود دیده است و عناصر مختلف آن درحال گسترش هستند؛ نهادهای نوظهور مانند شتابدهنده ها، مراکز کارآفرینی و نوآوری، استارت آپ استودیو ها و… پا به عرصه وجود گذاشته اند.بخش عمومی با سازوکارهای مختلف بدنبال تقویت نوآوری و حمایت از تولید داخلی است. دانشگاه ها با طراحی رشته های جدید و همچنین برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی به ارتقا دانش این حوزه کمک کرده اند و موسسات عمومی و خصوصی مختلف با تولید محتواهای متنوع در قالب روزنامه، مجله، پادکست، کتاب و… بدنبال آگاهی عمومی در این خصوص هستند.

با این وجود هنوز ضعف ها و کاستی هایی وجود دارد که نیازمند همکاری نهادها و بازیگران مختلف زیست بوم کارآفرینی کشور جهت هدایت آن به مسیر پیشرفت و تعالی است؛ نویسندگان کتاب جنگل بارانی اذعان دارند که مفاهیم و مدل های ارائه شده گام اول در حوزه تدوین پارادایم ها، چارچوب ها و راه کارهای نوآوری است، ماهیت نوآوری اساسا غیرقابل پیش بینی، انتزاعی، وابسته به عوامل ناشناخته و پدیده ای کاملا اجتماعی است که در بستر جامعه رخ می دهد بنابراین لازم است زیرساخت ها و سنگ بناهای اجتماعی آن را تقویت کنیم، یکی از ابتدایی ترین گام هایی که می توان در جهت توسعه فرهنگ زیست بوم نوآوری کشور برداشت ایجاد دانش مشترک بین بازیگران مختلف است که این مهم از طریق ترجمه کتاب های علمی و کاربردی قابل انجام است. این امر می تواند به فرهنگ نوآوری و همکاری برای ایجاد محیطی مستعد در شکوفایی استعدادها و ایده ها کمک کند.

داستان ترجمه جنگل بارانی از آنجایی شروع شد که ما بدنبال راه کارهای عملی توسعه نوآوری بصورت نظام­‌مند بودیم که در خلال جست و جوهای اینترنتی خود با این کتاب مواجه شدیم، پس از تهیه اصل کتاب و مطالعه فصل های ابتدایی متوجه شدیم به چیزی دست پیدا کرده ایم که فراتر از نیازها و انتظارهای ما بوده است؛ از این رو، انتشار عمومی آن را وظیفه مسلم خود دانستیم و بیش از یک سال وقت صرف ترجمه آن کردیم تا به بهترین کیفیت به دست کسانی برسد که به نوعی در حوزه نوآوری فعالیت می کنند و دغدغه پیشرفت و توسعه زیست بوم کارآفرینی کشور را دارند.

در انتهای فصل هفتم “چگونه یک جنگل بارانی بسازیم” پس از ارائه ابزارهای ساخت جنگل های بارانی نویسندگان کتاب قرارداد اجتماعی را طراحی کرده اند که مصادیق رفتاری والا منشانه ای هستند که عمل به آنها منجر به ارتقا فرهنگ کارآفرینی می گردد و می تواند به عنوان گامی مثبت در جهت توسعه و تقویت فعالیت های نوآورانه باشد. از شما مخاطبان گرامی جنگل بارانی خواهشمندیم پس مطالعه کتاب در صورتی که تمایل داشتید صفحه مربوط به قرارداد اجتماعی جنگل بارانی امضا کنید و آن را در شبکه های اجتماعی با سایر دوستان خود همرسانی کنید. از این طریق می توانید به جامعه بدون مرز نوآوران جهانی بپیوندید.

همبودگاه به عنوان تنها پلتفرم تامین مالی جمعی کتاب در ایران از این کتاب حمایت کرده و با استقبال مخاطبان این کتاب به چاپ دوم رسیده است.

حمایت از کتاب جنگل بارانی و تهیه ی ای کتاب

همبودگاه پلتفرمی برای انتشار علم و حمایت از چاپ کتاب مترجم متخصص ها!

نظر دهید